Wroclaw Bankacılık Üniversitesi

Tanıtım

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi

İçinde Türk öğrencilerin de olduğu milyonlarca yabancı öğrenci, farklı ülkelerde eğitim almanın avantajlarına sahip olmak istiyor. Bu anlamda özellikle Polonya, Almanya, Çekya, Fransa, İngiltere, Rusya gibi ülkeler her zaman ön plana çıkıyor. Buralarda üniversite eğitimi almak öğrencilerin vizyonunda ve kariyer planında ciddi bir dönüşüm sağlıyor. Fakat üniversite düzeyinde rekabet düzeyinin son derece yüksek olduğunu söylemek mümkün. Bu anlamda dikkat çeken ülkelerden bir tanesi de Polonya’dır.

Polonya’da üniversite okumak adına her sene milyonlarca başvuru yapılmaktadır. İki ülke arasında YÖK denkliği noktasında da herhangi bir problem söz konusu değildir. Bu durum Polonya’da master yapmayı daha da olanaklı ve cazip kılmaktadır. Polonya, Avrupa’nın en gelişmiş eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Buradaki üniversitelerin önemli bir kısmı adını dünya çapında duyurmayı başarmıştır. Siz de Polonya’daki özel ve devlet üniversitelerini keşfedebilir ve eğitim ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Polonya’da genel olarak Varşova, Wroclaw ve Krakow gibi şehirler ön plandadır. Bu nedenle eğitimin de kalbi genel manada bu şehirlerde atar. Polonya’da yer alan üniversitelerin sayısı 300 civarındadır. Wroclaw Bankacılık Üniversitesi de bu opsiyonlar arasında kendine yer bulur. Modern yapısı ve nitelikli eğitimi ile farkını ortaya koyan Wroclaw Bankacılık Üniversitesi’ne dahil olmak için profesyonel bir danışmanlık desteği almanız, önemlidir.

Ülkede lisans, genel olarak 3 sene olarak belirlenmiştir. Bu sayede öğrenciler daha hızlı bir şekilde iş yaşamına dahil olabilir. Wroclaw Bankacılık Üniversitesi’ne nasıl başvuru yapabilirsiniz ve üniversite hakkında genel bilgiler nelerdir? Gelin bu soruların yanıtlarına bakalım.

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Polonya’nın en önemli vakıf üniversitelerinden biri olan Wroclaw Bankacılık Üniversitesi, 1994 senesinde kurulmuştur. Adından da anlaşılacağı üzere kurum tümüyle finans ve bankacılık sistemleri üzerine kuruludur. Devlet tarafından tanınan bu özel üniversitenin Poznan, Gdansk gibi şehirlerde şubeleri vardır. Bankacılık, mühendislik ve finans merkezli bölümler, burayı daha da cazip hale getirmiştir. YÖK denkliği sayesinde Türk öğrenciler öncelik tanır. Bologna kriterleri kapsamında eğitim veren okul, evrensel düzeyde bir tanınırlığa sahiptir.

Genç mezunlara yönelik MBA programı sayesinde öğrenciler Avrupa’nın önemli ülkelerinde yer alan partnerleri ile iş birliktelikleri oluşturur. Üniversitenin online olarak da ulaşılabilen bir kütüphanesi ve pek çok kapalı/açık spor merkezi bulunur. 800 akademisyenin toplamda 150 tanesi profesörlerden meydana gelir. Ülkedeki ekonomi üniversiteleri sıralamasında kendine ilk basamaktan yer bulur. Öğrenci mevcudiyeti ise 17 bin civarında gezinir. Okulda İngilizce ve Lehçe dillerinde eğitim verilmektedir.

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi Konaklama

Polonya’da öğrenciler için en popüler konaklama seçeneğinin yurtlar olduğunu görüyoruz. Yurtların güvenliği oldukça üst düzeydir. Tüm binaların 24 saat boyunca kameralarla izlendiği yurtlar, aynı zamanda yabancı öğrencilerin adaptasyonu açısından bir avantajdır. Dileyen öğrenciler, Wroclaw şehir merkezi içinde uygun fiyatlı daireleri değerlendirebilir.

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi Burs Seçenekleri

Polonya’da eğitim alan öğrenciler için çok sayıda burs seçeneği vardır. Özel bir üniversitede olmanız, burs alma hakkınızı engellemez. Hükümet bursları ve okul tarafından verilen burslara kayıt sonrası hemen başvurabilirsiniz. Bu burslar, genelde kişisel durumunuza göre şekillenir.

Wroclaw Şehri ve Öğrenci Yaşamı Hakkında

Polonya, Türk öğrencilerin kolayca uyum sağladığı ülkeler arasındadır. Öğrencilerin mezuniyet sonrası burada kalmaya devam etmek istemesi, bu memnuniyeti göstergeleri arasındadır. Wroclaw Bankacılık Üniversitesi şehir merkezinin içindedir. Bu sayede de öğrenciler Wroclaw şehrinde sosyal aktivitelere kolayca dahil olabilir.

Oder Nehri’nin kıyısında kurulan şehir tarih boyunca bazı önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Şehirde toplamda 30 kadar üniversite bulunur. Polonya’nın bu önemli şehrinin nüfusu 700 bin civarında seyreder. Diğer Avrupa şehirlere kıyasla giderler makul düzeyde seyreder.

Öğrencilerin aylık konaklama, ulaşım ve yeme-içme masrafları 400 euro civarındadır. Wroclaw şehrinin merkezi Rynek Meydanı’dır. Katolik inancın ağırlıkta olduğu bölgede Beyaz Leylak Sinagogu, Wroclaw Katedrali, Multimedia Fountain ve Saint Elisabeth Kilisesi gibi noktaları ziyaret edebilirsiniz.

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi Bölümleri

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi’nde Hazırlık Eğitimi

Okula başvuru aşamasında dil yeterliliğini geçemeyen öğrenciler, bir sene hazırlık eğitimi alır. Polonya’daki tüm üniversitelerde hazırlık eğitimi zorunlu değildir. Söz konusu durum daha çok bölümlere göre değişiklik gösterebilir. Hazırlık eğitimi iki ayrı dönemden oluşur ve bu aşamayı başarıyla geçen öğrenciler kendi branşlarında eğitim almaya hak kazanırlar.

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi Bölümler ve Ücretleri

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi’nde yukarıda da belirttiğimiz üzere ekonomi ve finans üzerine odaklı bölümler söz konusudur. Bu durum, üniversitenin belli bir branşta ön plana çıkmasını sağlamıştır. Mühendislik, bankacılık, ekonomi gibi alanlarda nitelikli bir eğitim almak isteyenler, Wroclaw Bankacılık Üniversitesi’ni tercih ediyor. Ekonomi Fakültesi, İşletme Fakültesi, Turizm Fakültesi, Bilgi Sistemleri Fakültesi gibi fakülteler ilgi uyandırır. Aşağıda tüm bölümleri ve güncel fiyatları detaylı olarak bulabilirsiniz.

Bölümler
Bilgisayar Grafikleri ve Multimedya
Bilgisayar Grafikleri ve Multimedya
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
Filoloji
Filoloji
Finans Bankacılık
Finans Bankacılık
Finansta Hukuk
Finansta Hukuk
Hukuk
Hukuk
Mobil Uygulamaların Geliştirilmesi
Mobil Uygulamaların Geliştirilmesi
Siber Güvenlik
Siber Güvenlik
Turizm
Turizm
Uluslararası Lojistik
Uluslararası Lojistik
Yönetim Mühendisliği
Yönetim Mühendisliği
Yönetim ve Liderlik
Yönetim ve Liderlik

Başvuru

Wroclaw Bankacılık Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Polonya üniversite başvuruları için üniversitelerin resmi sitelerindeki akademik takvimden yararlanmanız önemlidir. Wroclaw Bankacılık Üniversitesi’nde geçen seneki başvuru süreci nisan ve ağustos ayı arasında gerçekleşmişti. Başvuru tarihini geçmeniz durumunda o dönem için hakkınız kaybolacaktır.

Polonya-Japon Bilgi Teknolojileri Başvuru ve Kabul Şartları

Polonya lisans ve yüksek lisans başvurusu yapmadan önce en güncel koşulları göz önünde bulundurmalısınız. Bunun için Türkiye’de bulunan üniversite sınavına dahil olmanız şart değil. Lise diplomanızla söz konusu üniversitelere başvurmanız belirleyici bir faktördür. Bu aşamada yabancı dil seviyeniz ile lise not ortalamanız da kriter olarak ele alınır.

B2 İngilizce, 65 transkript notu ve lise diploması, başvuru aşamasında ihtiyacınız olan temel evraklardır. Belgelerin kopyaları başvuru portali üzerinden okula yollanır. Davetiye mektubu almanız durumunda bu belgelerin orijinallerini okula iletmeniz gerekir.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM