Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi

Tanıtım

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi , Ukrayna’ da üniversite eğitimi olarak mimarlık düşünen öğrencilerimize tavsiye ettiğimiz okullardan biridir. Sadece bir mimarlık okulu değil aynı zamanda şehir düzenlemesi ve bir şehrin oluşturulacak tüm altyapısının da eğitimi verilmektedir. Only Eğitim ve Danışmanlık olarak gerçekten mimarlığa ilgisi olan ve planlama yeteneği yüksek olan öğrencilerimizi Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi hakkında bilgilendiriyoruz. Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi köklü bir okuldur. Kökeninde enstitü olarak açılmıştır. Daha sonra gelişerek ve yeni bölümleri bünyesine dahil ederek büyük bir eğitim kompleksi haline gelmiştir.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi içerisinde öğrenci sarayı, büyük spor tesisleri ve kayak tesisleri gibi özel alanlar bulunmaktadır. Okulun genel yüzölçümü ve alanı oldukça büyüktür. Ukrayna’ nın bazı devlet binası tasarımları ve altyapı tasarımlarını Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi üstlenmektedir. Bu sayede öğrenciler bu projelerde çalışabilmektedirler.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Bölümleri

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi eğitimleri genel olarak bölüme göre değişmekle birlikte 2050 dolar ile 2800 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Eğitimler 4 yıllık lisans ve 2 yıllık yüksek lisans olarak verilmektedir. Tercih edilen bölüme göre eğitim Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir. Bölümler bu şekilde sıralanabilir;

Bölümler
Belediye Ekonomi İşletmelerinin Ekonomisi
Belediye Ekonomi Kuruluşlarının Yönetimi
Belediye Enerji Şirketlerinin Yönetimi
Belediye Örgütlerinin Yönetimi
Bilgisayar Bilimleri
Binaların ve Yapıların Mimarlığı
Çevre Güvenliği
Ekoloji ve Çevre Korunması
Elektrik Sistemleri ve Araç Kompleksleri
Elektrik Tüketimli Elektrik Sistemleri
Elektrikli Araçlar
Endüstri ve İnşaat Mühendisliği
Endüstri ve İnşaat Mühendisliği
Isıtma ve Havalandırma
Işık ve Işık Kaynakları
İç Mimarlık
İç Mimarlık
İnşaat İşletmelerinin Ekonomisi
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Şirketlerinin Yönetimi
İş Güvenliği
Kentsel İnşaat ve Yönetimi
Köprü Mühendisliği
Lojistik
Mimarlık
Mimarlık
Muhasebe ve Denetim
Otel, Tatil ve Turistlik Hizmetlerinin Yönetimi
Otomasyon ve Sürücüler Elektromekanik Sistemleri
Proje Faaliyetlerinin Yönetimi
Rasyonel Kullanımı ve Su Kaynaklarının Korunması
Su Ürünleri
Ulaşım ve Taşımacılık Yönetim Organizasyonu
Ulaştırma Teknolojileri
Uluslararası Turizm Yönetimi
Yönetim Bilgi Sistemleri

Başvuru

Only Eğitim ve Danışmanlık olarak Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi ni öğrencilerimize önerme nedenlerimiz arasında 3 dile hâkim olunma tecrübesi edinilmesi de bulunmaktadır. Hem İngilizce hem Rusça hem de Ukraynaca öğrenen öğrencilerimiz bu sayede kariyerlerini isterlerse dil üzerine başka ülkelerde de geliştirebilirler. Aynı zamanda Kharkov’ un bir öğrenci şehri olması ve yaşam şartlarının uygun olması öğrencilerimiz için büyük bir fırsattır. Kharkov gibi bir şehirde bir öğrencinin barınması, yemesi ve içmesi gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 250- 300 dolar rahatlıkla yeterli olacaktır.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM