Tbilisi State Medical University

Tanıtım

Tbilisi State Medical University

Tbilisi State Medical University'nin de içinde bulunduğu bir çok okula, üniversiteye ve eğitim kurumuna ev sahipliği eden Tiflis şehri Gürcistan'da yer alan bir şehirdir. Gürcistan özellikle son yıllarda yurt dışından öğrenci alma konusunda oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştır. Bu rakamlar öylesine yüksektir ki günümüz itibari ile Gürcistan, ve özellikle Tbilisi State Medical University'nin de içinde yer aldığı Tiflis şehri global çapta yurt dışından en fazla öğrenci kabul eden şehirlerden biri konumuna gelmiştir.

Aslında bakılacak olursa Gürcistan'ın eğitim konusundaki potansiyeli ve kapasitesi Sovyetler Birliği dönemine kadar dayanır. Gürcistan ülkesi, Sovyetler Birliği'nin içinde olan dönemde bu birlik içerisindeki en yetkin okullara ve Sovyetler Birliği içerisinde en iyi eğitimin verildiği en iyi üniversitelere sahip olan bir ülkeydi. O günden bu güne üzerine ekleyerek gelişen, büyüyen ve eğitim potansiyelini, kapasitesini ve kalitesini daha da artıran ülke, özellikle Tbilisi State Medical University'nin de içerisinde yer aldığı bir çok okula ve üniversiteye ev sahipliği yapan Tiflis şehri ile hali hazırda en çok yabancı öğrencinin bulunduğu ülke konumundadır.

Dünyanın en çok yabancı öğrenci bulunduran şehirlerinden biri olan Tiflis şehri ülkemizden de çok fazla sayıda öğrenciye ev sahipliği yapar ve Türkiye'de özellikle lise dönemini bitirmek üzere olan gençlerde Gürcistan'da üniversite okumak isteyen çok fazla kişi vardır. Türkiye bu anlamda Gürcistan'a yakın olması ile oldukça avantajlı bir konumdadır. Türk gençleri için Gürcistan'da üniversite okumanın bir başka avantajı ise bu ülkede üniversite okumanın Almanya, Fransa, İngiltere ya da İtalya gibi Avrupa ülkelerinde ya da Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde üniversite okumaya kıyasla çok daha ekonomik bir alternatif olmasıdır. Tbilisi State Medical University Gürcistan'da bulunan kaliteli bir üniversitede bölümün gerektirdiği kadar eğitim dönemi geçirmek, bu sayılan ülkelere göre hem eğitim ücreti hem de günlük hayat noktalarında daha az maliyetli, yani daha ucuz bir seçenek olacaktır.

Tbilisi State Medical University Hakkında Genel Bilgiler

Tbilisi State Medical University Gürcistan'ın Tiflis şehrinde bulunan ve tıp alanında eğitim veren çok kaliteli ve prestijli bir üniversitedir. Tbilisi State Medical University günümüz itibari ile neredeyse 100 yıllık bir geçmişe sahiptir. Okul bu özelliği ile Gürcistan'daki yüksek tıp alanında verilen eğitimin adeta merkezi konumundadır.

Oldukça önemli bir tarihe sahip olan Tbilisi State Medical University bugün başta Avrupa ülkeleri ve Gürcistan olmak üzere global çapta önde gelen ve saygınlığını kanıtlamış olan birçok kurum, hastane ve birçok klinikte mezunları bulunan çok prestijli bir okuldur.

Tbilisi State Medical University'de lisans ve lisansüstü programlarının yanında doktora, yüksek lisans, mesleki eğitim programları ve mesleki gelişim programları da verilmektedir. Bu durum dünya üzerinde tıp alanında kariyer sahibi olmak isteyen birçok öğrenci ve öğrenci adayı için Tbilisi State Medical University okulunu son derece çekici bir hale getirmektedir.

Tbilisi State Medical University bünyesinde çok kaliteli ve yetkin bir eğitim vermek ile birlikte bu alanda çok önemli bir kurum olan Avrupa Eğitim Alanı kurumunun da tam üyesi pozisyonundadır. Bu durum okula bir takım avantajlar kazandırır. Tbilisi State Medical University Avrupa Eğitim Alanı kurumuna tam üye olması ve bu eğitim sistemine aktif anlamda katılım gösteriyor oluşu okulun uygulama ve geliştirme yönlerini belirleme, klinikler ve bilim merkezleri ile ücretsiz ve yakın ilişkiler kurma ve eğitim anlamında yüksek standartlara sahip olma anlamlarına gelir.

Neredeyse 100 yıllık bir tarihe sahip olan ve Gürcistan'ın en önemli, en kaliteli ve en prestijli eğitim kurumlarından biri olan Tbilisi State Medical University esnek ve yeniliklere açık bir eğitim sistemine sahiptir. Okul öğretmen odaklı bir sisteme değil, öğrenci odaklı bir öğrenme sistemine sahiptir. Bu Tbilisi State Medical University'nin en önemli özelliklerinden biridir. Tbilisi State Medical University içerisinde uygulamakta olduğu öğrenci odaklı eğitim ve öğrenme sistemi ile öğrencilerin gelecekte katılabilecekleri sosyal aktiviteleri ve profesyonel anlamda ihtiyaçları için çözüm üretmeye odaklanır. Bu Tbilisi State Medical University dönemlik müfredatı için son derece önemli bir sistemdir.

Tbilisi State Medical University resmi internet sitesine https://tsmu.edu/ts/ adresinden ulaşılmaktadır. Bu web adresi üzerinden okul hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Merak ettikleriniz ve sitede yanıtını bulamadığınız sorular için internet sitesinde yer alan iletişim adresleri üzerinden Tbilisi State Medical University ile iletişime geçebilirsiniz.

Tiflis'de Öğrenci Yaşamı

Tbilisi State Medical University'nin de içinde yer aldığı bir çok okula, eğitim kurumuna ve kaliteli, prestijli üniversitelere sahip olan Gürcistan'ın Tiflis şehri adeta bir öğrenci şehridir. Şehirde Tbilisi State Medical University ile birlikte birçok üniversite vardır ve bu üniversiteler genel anlamda yurt dışından ülkeye gelmiş olan çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yaparlar.

Bu açıdan Gürcistan'ın Tiflis şehrine Tbilisi State Medical University gibi okullarda eğitim almak üzere gitmiş olan Türk ve ya başka ülkelerden gelen yabancı öğrenciler bu şehir içerisinde kolay kolay yabancılık çekmezler. Çünkü Tiflis'de bu öğrenciler gibi yurt dışından eğitim almak üzere Tiflis'e gelmiş olan çok fazla sayıda kişi vardır. Son derece dinamik, eğlenceli ve aktif bir şehir olan Tiflis'e Gürcistan'ın öğrenci şehri ifadesini kullanmak hiç de yanlış bir durum olmayacaktır.

Tbilisi State Medical University Bölümleri

Tbilisi State Medical University Dersler

Tbilisi State Medical University Gürcistan'ın ve genel anlamda dünyanın en iyi tıp okullarından biridir ve bu okulda tıp bölümü alanlarında yer alan dersler verilir. Okulda yer alan fakülteler tıp fakültesi, eczacılık fakültesi, hemşirelik fakültesi, toplumsal sağlık bilimleri fakültesi ve fizik tedavi, rehabilitasyon gibi tıp alanını ilgilendiren ve uzmanlık gerektiren fakülteler ve bölümlerdir.

Tbilisi State Medical University Ücretleri

Tbilisi State Medical University için belirlenmiş olan dönemlik ve yıllık eğitim ücretleri içinde bulunmakta olduğumuz eğitim yılı ve dönemine göre bir takım faktörlere bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu fiyatlar genelde başvuru tarihlerinden önce belirlenmek ile birlikte Tbilisi State Medical University resmi internet sitesi üzerinden ilgili kişilere duyurulur.

Okulun ücretleri ve ülkede yaşamanın günlük maliyetleri Avrupa ülkelerine, Amerika Birleşik Devletleri'ne ve Kanada gibi batı ülkelerine göre daha düşük, daha ekonomik olacaktır. Özellikle Türkiye'de yaşayan gençler için bu nispeten avantajlı bir durumdur.

Bölümler
Diş Hekimliği
Eczacılık
Fizyoterapi
Tıp

Başvuru

Tbilisi State Medical University Başvuru Tarihleri

Geniş bir tarihe sahip olan Tbilisi State Medical University her sene dünyanın birçok ülkesinden okula katılım göstermek isteyen birçok öğrenci tarafından çok sayıda başvuru alır. Son derece eski, yetkin, kaliteli ve prestij sahibi olan Tbilisi State Medical University bu öğrencilerden gelecek olan başvuruları kendilerinin belirlemiş oldukları belli dönemlerde kabul ederler.

Tbilisi State Medical University için belirlenmiş olan başvuru tarihleri dönemden döneme, seneden seneye değişim gösterse de bu dönem genelde diğer okullar için de başvuru dönemi olan Temmuz ve Ağustos aylardır. Tbilisi State Medical University okuluna başvuru yapmak isteyen adaylar okul tarafından belirlenmiş olan tam başvuru tarihlerini okulun resmi web sitesi üzerinden duyurular bölümünü takip ederek kolaylıkla öğrenebilirler. Sonrasında bu tarihler arasında gerekli belgeleri temin ederek Tbilisi State Medical University'ye başvuru süreçlerini başlatabilirler.

Tbilisi State Medical University Başvuru Süreci ve Kabul

Gürcistan'ın Tiflis kentinde bulunan ve hem şehrin, hem ülkenin, hem de dünyanın en kaliteli, en prestijli ve en önemli üniversitelerinden biri olan Tbilisi State Medical University her sene belli sayıda öğrenciyi kapasitesi dahilinde kendi bünyesine almaktadır. Bu öğrenciler Tbilisi State Medical University kurumunun belirlemiş olduğu başvuru ve kabul tarihleri içerisinde okula başvuru yapmalıdırlar.

Tbilisi State Medical University'ye başvuru yapmak için okulun belirlemiş olduğu bir takım başarı standartlarına uyulması gerekir. Bu standartlara uyan adaylardan okul tarafından bir takım belgeler istenir ve adaydan bu belgeleri eksiksiz bir biçimde tamamlaması beklenir. Belgelerini tamamlamış olan ve Tbilisi State Medical University tarafından belirlenmiş olan başarı standartlarına uygunluk sağlayan adaylar başvuru ve kayıt süreçlerine devam edebilir, eğer gereken şartlar ve durumlar sağlanır ise adayın Tbilisi State Medical University'deki akademik kariyeri yeni eğitim dönemi ile başlamış olur.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM