Tanıtım

Georgian American University

GAU kısaltması ile bilinen Georgian American University Gürcistan'ın Tiflis şehrinde hizmet veren özel bir eğitim kurumu, kapsamlı ve kaliteli bir üniversitedir. Georgian American University ya da kısaca GAU 2001 yılında kuruldu ve kapılarını ilk öğrencilerine bu tarihte açtı.

Georgian American University Türkiye'ye coğrafi konum olarak nispeten çok yakın bir ülke olan Gürcistan'da yer alır. Bu durum Georgian American University'nin başka bir çok ülkeden aldığı gibi Türkiye'den de çok fazla öğrenci göçü almasına neden olur. Gürcistan hem Türkiye'ye çok yakın olması hem de eğitim anlamında iyi bir seviyede olması ile ülkemiz öğrencileri tarafından sıkça tercih edilen bir ülkedir.

Georgian American University kurumunun da dahil olduğu Gürcistan eğitim kurumları ve üniversiteleri ülkemiz öğrencileri için yakın ve konforlu bir seçenek olmanın yanında Fransa, İngiltere, İtalya ya da Almanya gibi Avrupa ülkelerine veya Amerika Birleşik Devletleri üniversitelerinde okumaya kıyasla, hem okul ücretleri olarak hem de yaşam ücretleri olarak daha az maliyete neden olacak, yani daha ekonomik bir seçenek olacaktır. Bu durum, özellikle ülkemizin son yıllarda içerisinde bulunduğu ekonomik durum gözlemlenir ise nispeten oldukça avantajlı bir seçenektir.

Georgian American University'ye kayıt olmak isteyen ve eğitim hayatı boyunca yaşamını Gürcistan'da sürdürecek olan kişilerin en azından İngilizce dilini bilmeleri gerekir. Amerika Birleşik Devletleri temelli bir kurum olduğundan içeride kullanılan dil genel anlamda İngilizce olacaktır.

Georgian American University Hakkında Genel Bilgiler

Georgian American University ülkemizde Gürcistan Amerikan Üniversitesi olarak da bilinmektedir ve 2001 yılında Gürcistan'ın Tiflis kentinde kapılarını ilk öğrencilerine açmıştır. Okul 2001 yılında, o yıllarda Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan bir üniversite olan Atlanta Eyalet Üniversitesi'nden Elene Jamarjashvili tarafından bir MBA projesi olarak kuruldu. Bir MBA projesi olarak kurulan ve hayata geçirilen Georgian American University başlangıçta öğrencilerini Juris Doctor, yani kısaca JD seviyesi ile mezun eden bir Hukuk Fakültesi olarak kurulmuştu.

Okulun kurucu üyelerinden biri olan Elene Jamarjashvili Avrupa'nın ve Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen hukukçularından biri olan Kenneth A. Cutshaw ile bir araya geldi. Bu, projenin kaderini belirleyen bir buluşma oldu. Çünkü Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli avukatlarından biri olan Kenneth A. Cutshaw, Elene Jamarjashvili ile yapmış olduğu bu görüşme sonucunda projeye gerçekten inandı.

Bunun sonucunda avukat Kenneth A. Cuthshaw, Elene Jamarjashvili'nin MBA projesi olan Georgian American University'nin Amerika Birleşik Devletleri'nin en önde gelen hukuk okullarından biri olan Amerikan Üniversitesi'nin Washington Hukuk Fakültesi ile bir ortaklık kurmasına aracı oldu. Sonrasında ise, 2002 yılının başında kurucu Elene Jamarjashvili Georgian American University'nin bulunduğu şehir olan Tiflis şehrine geri döndü ve burada gerekli yatırımcı kişiler ile görüştü.

Georgian American University kurulduğu yıldan bugüne öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermektedir. Okulun güncel internet adresine https://www.gau.edu.ge/en linki üzerinden erişim sağlanabilmektedir.. Bu adres üzerinden okulun konumu, adresi, kampüsleri, hizmetleri ve buna benzer konularda merak ettiklerinize kolaylıkla bilgi edinebilir, okulun iletişim bilgileri üzerinden daha detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Tiflis'de Öğrenci Yaşamı

Ülkemize nispeten yakın bir ülke olan Gürcistan'ın Tiflis kendi içerisinde bulundurduğu üniversiteler ve eğitim kurumları ile öğrenciler için çok uygun bir şehirdir. Şehir öğrenci yaşamına ve yeni hayat tecrübelerine açık, ve yaklaşık 20 yıldır içerisinde bulundurduğu üniversite ve eğitim kurumları ile çok fazla öğrenciye ev sahipliği yapan bir bölgede yer alıyor.

Bunun yanında Gürcistan'da yer alan Tiflis, ülkemiz için Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri'ne kıyasla ekonomik anlamda da çok daha uygun bir şehir. Bu şehirde geçirilecek bir öğrencilik dönemi herhangi bir Avrupa ülkesi ya da Amerika Birleşik Devletleri'nde geçirilecek bir öğrencilik dönemine göre çok daha az maliyetli, çok daha ekonomik olacaktır.

Georgian American University Bölümleri

Georgian American University Dersler

Georgian American University okulu Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir üniversitedir ve okul içerisinde genel anlamda Amerika Birleşik Devletleri'nin resmi dili olan İngilizce dili ile ders verilir. Öğrencilerin bu derslere katılım gösterebilmek ve verim alabilmek için ya hazırlık dönemlerini gerekli başarı ile tamamlamaları ya da öncesinde iyi bir seviyede İngilizce biliyor olmaları gerekir.

Okul başta hukuk ve sosyal çalışmalar olmak üzere bir çok bölüme ve bu bölümler içerisinde bir çok derse ev sahipliği yapar. Okulda bulunan bölümler arasında işletme bölümü, liberal sanatlar bölümü, mühendislik bölümleri ve tıp fakültesi yer alır. Bu fakülteler öğrencilerin tercih ettikleri programlara göre farklı derslere ve eğitimlere sahiplerdir.

Georgian American University Ücretleri

Ülkemizde Gürcistan Amerikan Üniversitesi olarak da bilinen Georgian American University kurumu için talep edilen ücretler seneden seneye ve eğitim dönemine göre değişim gösterebilmektedir. Eğitim sektörünün içerisinde bulunduğu genel durum ve öğrenci tarafından tercih edilecek olan bölüm bu fiyatların belirlenmesinde oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Georgian American University'nin geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de başvurularını Temmuz ya da Ağustos aylarında açması bekleniyor. Bu tarihlerde açılması beklenen başvurular ve kayıt ücretleri için okulun resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyurular takip edilebilir ve daha detaylı bilgi yine bu internet sitesi üzerinden sağlanabilir.

Bölümler

Başvuru

Georgian American University Başvuru Tarihleri

Gürcistan'nın Tiflis şehrinde hizmet veren kaliteli bir eğitim kurumu olan Georgian American University her dönem belli sayıda bir kontenjan açar ve fakültelerine belli sayılarda öğrenci alır. Bu sayı seneden seneye değişim gösterebilir. Bu okulun o dönemki kapasitesi ile ilgili bir durumdur.

Okul genelde yaz döneminin sonlandığı ve sonraki bahar döneminin başlayacağı aylarda kayıt ve başvuru alımı yapar. Georgian American University okuluna yapılacak başvurular dönemden döneme değişim gösteriyor olsa da önümüzdeki sene, yani 2022 2023 eğitim dönemi için yapılması planlanan kayıt ve başvurular muhtemelen Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde olacaktır.

Georgian American University okuluna başvuru yapmak, kayıt ve başvuru dönemlerini incelemek için okulun resmi internet sitesi üzerinden duyurular bölümünü takip edebilir ve buradan daha detaylı tarihlere, daha detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Georgian American University Başvuru Süreci ve Kabul

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir eğitim kurumu olan Georgian American University bu özelliği nedeni ile hem Türkiye'den, hem batı ülkelerinden, hem orta doğudan hem de dünyanın başka çeşitli bölgelerinden bir çok yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Ülkemizde Gürcistan Amerikan Üniversitesi olarak da bilinen Georgian American University'ye başvuru yapabilmek ve kayıt olabilmek için okulun belirlemiş olduğu başarı standartlarına sahip olmalısınız. Bu standartlar genel anlamda not ortalamaları kontrol edilerek ya da bir sınav uygulaması üzerinden belirlenebilmektedir.

Georgian American University'ye kayıt olabilmek için akademik anlamda çok sağlam bir hazırlık yapmak gerekir. Bunun yanında okulun Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir eğitim kurumu olduğu, dolayısı ile kampüs içerisinde genelde İngilizce dili ile konuşulduğunun da unutulmaması gerekir. En azından iyi derecede İngilizce konuşabilmek hem okul yaşantısını hem de genel anlamda günlük yaşamı çok daha kolay ve akıcı hale getirecektir.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM