Tanıtım

New Vision University

Ülkemizde lise öğrenim dönemini tamamlayan ve başarı ile mezun olan öğrencilerden bazıları, hatta önemli bir kısmı yurt dışında üniversite okuma hayali kuruyor. Bu öğrenciler arasında Gürcistan'daki üniversitelere ciddi anlamda bir ilgi ve katılım söz konusu.Gürcistan'ın hem Türkiye hem de dünyanın çeşitli başka ülkelerinden gelen öğrenciler tarafından en çok ilgi gören ve en çok katılım sağlanan üniversiteleri arasında ilk sıralarda ülkenin güzel şehirlerinden biri olan Tiflis şehrinde yer alan New Vision University yer alıyor.

New Vision University bağlı olduğu New Vision Hospital ile birlikte Gürcistan içerisinde tıp alanında çok önemli çalışmalara imza atıyor ve bu konuda gerçek anlamda fayda sağlıyor. Üstelik hastane kar amacı gütmeyen bir kurum olarak biliniyor. New Vision University nispeten yeni kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen kısa sürede gelişmiş ve büyümüş bir üniversite. Bu açıdan okula özellikle yurt dışında yaşayan, lise eğitimini tamamlamış ve tıp alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerden ciddi bir ilgi ve ciddi bir katılım söz konusu.

Bu ilgi ve katılım durumunun en önemli sebeplerinden biri hiç şüphesiz ki Gürcistan'ın konum olarak Türkiye'ye yakın bir ülke olması. Bir diğer önemli sebep ise Gürcistan'da üniversite eğitimi görmenin Almanya, Fransa, İngiltere ya da İtalya gibi Avrupa ülkeleri veya Amerika Birleşik Devletleri ya da Kanada gibi seçeneklere göre daha ekonomik ve çok daha az maliyetli olması. Bunun yanında okulun Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kurum olması ve bu nedenle eğitimlerin ve genel konuşma dilinin İngilizce olması da özellikle ülkemiz öğrencileri için başka bir avantajlı durum sağlıyor.

New Vision University gibi farklı kaynaklar tarafından desteklenen kaliteli okullar ve eğitim kurumları, yerli ve yabancı öğrencilerine sağladığı destek, imkanlar ve olanaklar ile bu öğrencilere ciddi anlamda kolaylık sağlaması ile de biliniyor.

New Vision University dünyanın hemen her ülkesinden tıp okumak, bu alanda uluslararası standartlara sahip, kaliteli bir eğitim görmek isteyen sayısız öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Okul özellikle yurt dışından gelen öğrenciler için hazırlamış olduğu eğitim öğretim programları ile diğerleri arasında ciddi anlamda dikkat çekiyor. Okul özellikle kariyer ve gelecek planlaması destekleri ile öğrencilerin geleceklerini garanti altına alıyor ve onlara güven sağlıyor.

New Vision University Hakkında Genel Bilgiler

New Vision University Gürcistan'da konumlanmış olan bir üniversite kurumudur. Bu üniversite kurumu nispeten yakın bir tarih olan 2013 yılında kurulmuştur. New Vision University, ya da ülkemizde daha sık kullanılan daha yaygın ve benzer ismi ile New Vision Üniversitesi Gürcistan'ın Tiflis şehrinde yer alır.

Gürcistan'ın Tiflis şehri New Vision University'nin de içinde olduğu bir çok üniversite ve eğitim kurumunu içinde barındıran bir şehirdir. Şehir içerdiği üniversiteler ve eğitim kurumlarının sayısı ve bu okullara kayıtlı öğrencileri ile adeta bir öğrenci şehridir. Şehir bu açıdan öğrencilerin yaşamlarını nispeten kolay bir şekilde sürdürebilmeleri için düzenlenmiş bir takım avantajlara sahiptir. Örneğin Tiflis'de öğrencilerin yaşaması için ayrılmış olan yurt benzeri evler bulunmaktadır. Öğrenciler belli bir ücret karşılığı başka öğrenciler olan ev arkadaşları ile birlikte bu evlerde yaşayabiliyorlar.

New Vision University ülkemizde Yeni Vizyon Üniversitesi olarak da bilinir. Bu okul kar amacı gütmeyen New Vision Hastanesi yani bir diğer ismi ile New Vision Hospital ile birlikte uluslararası standartlarda kaliteli ve etkili tedavi yöntemleri kullanarak tıp dünyasına gerçek anlamda iyi bir hizmet vermeyi hedefler. New Vision Hospital, yani Yeni Vizyon Hastanesi kar amacı gütmeyen bir tüzel kişilik olarak kurulmuştur ve bu açıdan gerçekten de istisnai bir kurum olma özelliğine sahiptir.

Yeni Vizyon Üniversitesi ya da New Vision Üniversitesi olarak da bilinen New Vision University, kurum içerisinde verdiği kaliteli ve yetkin eğitime ek olarak öğrencilerine ve tıp alanında çalışan profesyonellere başka bir takım avantajlar da sağlıyor. Bu avantajlardan en önemlisi bireysel danışmanlık hizmeti. New Vision University bireysel danışmanlık hizmetinin yanı sıra düzenli bir iş arayışında olan bireylerin kendi alanlarında çalışan profesyonel kişiler ve muhtemel işverenler ile tanışıp onlar ile bağlantı kurabilecekleri bazı deneyimsel atölye etkinlikleri ve çalışmaları da düzenlemektedir. Bunun yanında New Vision University mezunları okul tarafından düzenlenmekte olan Mezun Gelişim Programı isimli program aracılığı ile destekleniyor ve bu mezunların kariyerleri güvence altına alınmış oluyor.

Gürcistan'da Öğrenci Yaşamı

Gürcistan Türkiye'ye yakın olması ve benzer kültürde yapısı, tanıdık bölgeleri ve sıcak kanlı insanları ile özellikle ülkemiz öğrencileri ve öğrenci adayları tarafından sıkça tercih edilen bir ülke.

Özellikle New Vision University'nin de içinde bulunduğu bir çok okula, üniversiteye ve eğitim kurumuna ev sahipliği yapan Tiflis şehri bu okullarda hali hazırda eğitim görmekte olan ve sayıları ciddi miktarda fazla olan öğrencileri ile adeta bir öğrenci şehri. Tiflis ülkemizden birçok öğrenciyi de içinde barındıran bir şehir ve bu öğrenciler genelde bu şehirde kendileri için verimli bir eğitim döneminin yanında güzel tecrübeler ve güzel anılar da biriktiriyorlar.

New Vision University'nin de içlerinde olduğu birçok okulda İngilizce dili kullanılıyor. Yani şehirde İngilizce konuşan kişi sayısı oldukça fazla. Hem Tiflis şehrinde yer almakta olan bir çok okul gibi New Vision University, yani Yeni Vizyon Üniversitesi'nde de eğitim dilinin İngilizce olması hem de şehide günlük hayatta konuşulan baskın dillerden birinin yine İngilizce olması sebebi ile bu şehirde yaşayan ya da yaşamak isteyen öğrencilere ya da öğrenci adaylarına en azından iyi bir derecede İngilizce öğrenmeleri öneriliyor.

New Vision University Bölümleri

New Vision University Dersler

New Vision University bağlı olduğu kar amacı gütmeyen bir kurum olan ve kendisi ile aynı ismi taşımakta olan New Vision Hospital ile birlikte tıp alanında yetkin ve profesyonel öğrenciler yetiştiriyor. Okul istisnai bir kurum olması ve bu alanda gerçek anlamda yetkin ve kaliteli bir eğitim vermesi ile dünyanın hemen her ülkesinden doktor adaylarını bünyesinde toplamayı başarıyor.

New Vision University içerisinde verilen dersler okulun resmi internet sitesi üzerinden kolaylık ile öğrenilebiliyor. Öğrencilerin daha detaylı bilgi almaları ve merak ettikleri soruların cevaplarına ulaşabilmeleri adına onlara destek vermek adına mesai saatleri içerisinde ulaşabilcekleri bir telefon iletişim hattı da internet sitesi üzerinde bulunuyor.

New Vision University Ücretleri

New Vision University kayıt ve eğitim ücretleri eğitim dönemine, o yılki ekonomi şartlarına ve öğrenci adayının katılım göstermek istediği bölüme göre değişim gösterebiliyor. Bu anlamda öğrencilerin ve öğrenci adaylarının, eğer New Vision University'ye kayıt yaptırmak ve bu okulda eğitim görmek istiyorlar ise okul tarafından dönemlik olarak açıklanmakta olan kayıt ücretlerini okulun resmi internet adresi üzerinden kontrol etmeleri gerekiyor.

Okulun kayıt ve dönemlik eğitim ücretleri okulun resmi internet sitesi ile birlikte bu konuda, yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilere ve öğrenci adaylarına profesyonel anlamda bir rehberlik hizmeti veren firmalar ve bu firmaların açıklamış olduğu duyurular üzerinden de kontrol edilebiliyor.

Bölümler
Diş
İşletme
Siyaset Bilimi
Tıp
Uluslarası İlişkiler

Başvuru

New Vision University Başvuru Tarihleri

New Vision University, ya da ülkemizde daha yaygın kullanılan ismi ile Yeni Vizyon Üniversitesi için açılan başvuru ve kabul tarihleri dönemden döneme değişim gösterebilmektedir. Ancak bu değişim de göz önüne alınarak genelde başvuru ve kabul tarihleri Temmuz ve Ağustos aylarında, ya da bu aylar arasında olacak şekilde düzenlenir.

İçinde bulunduğumuz eğitim dönemi ve gelecek dönemler için açılacak olan kayıt ve başvuru tarihleri okulun resmi web adresi üzerinden duyurular ve bildiriler bölümüne tıklanarak kolaylıkla öğrenilebilir. Okul bu tarihleri her sene belli dönemlerde açıklar ve bu tarihler arasında hem yurt dışından hem de Gürcistan'dan katılım göstermek isteyen öğrencilerin başvuruları ve sonrasında ise kabul olanların okul kayıtları yapılır. Özel bir eğitim kurumu olan New Vision University, ya da bir diğer ismi ile Yeni Vizyon Üniversitesi başvuru tarihleri okulun resmi internet sitesi olan https://newvision.ge/eng/ adresinden İngilizce dili ile ya da https://newvision.ge/geo/ adresi üzerinden ülkenin resmi dili olan Gürcüce dili ile kontol edilebilir.

New Vision University Başvuru Süreci ve Kabul

Dünyanın bir çok ülkesinden tıp alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin eğitim için geldiği ya da gelmek istediği bir okul olan New Vision University kurumuna ülkemizden de çok yoğun anlamda bir talep söz konusu. Bu talep ile bağlantılı olarak Türkiye'den ülkemizde Yeni Vizyon Üniversitesi olarak da bilinen New Vision University'ye Türk öğrenciler ve öğrenci adayları tarafından yüksek sayıda başvuru yapılıyor.

New Vision University'ye başvuru ve kabul süreçleri için öğrencilerden ve öğrenci adaylarından ilk etapta belli başarı standartlarına sahip olmaları bekleniyor. Bu başarı standartlarını sahip olan öğrenciler ve öğrenci adaylarından belli belgeler talep ediliyor. Öğrenci adaylarının okul tarafından talep edilmekte olan bu belgeleri eksiksiz bir biçimde tamamlamaları ve eksiksiz şekilde tamamlamış oldukları bu belgeleri belirlenen kayıt ve başvuru tarihleri içerisinde okula teslim etmeleri gerekiyor.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM