International Black Sea University

Tanıtım

International Black Sea University

Günümüz Türkiye'sinde gençler için yurt dışında üniversite okumak her zaman hayallerini kurdukları ve çok istedikleri bir durumdur. Bu durum kimi kişilerde pozitif bir durum olarak değerlendirilirken, kimi kişiler için de oldukça negatif bir durum olarak değerlendirilmektedir. Ancak kişilerden, fikirlerden ve görüşlerden bağımsız olarak bu durum Türkiye için son derece güncel bir gerçektir.

Bu hayaller genelde İngiltere, Almanya, İtalya ya da Fransa gibi Avrupa ülkelerini veya Kanada ya da Amerika Birleşik Devletleri gibi gelişmiş batı ülkelerini içeriyor olsa da International Black Sea University'nin de içinde bulunduğu birçok okula, eğitim kurumuna ve birçok kaliteli, nitelikli ve prestijli üniversiteye ev sahipliği yapan Gürcistan'da özellikle son dönemlerde üniversite adaylarının gözde ülkelerinden.

Özellikle International Black Sea University gibi birçok kaliteli okula ev sahipliği yapan Gürcistan'ın Tiflis şehri bu okullar sayesinde uluslararası anlamda dünyanın hemen her ülkesinden gelmiş olan birçok yabancı öğrenciye de ev sahipliği yapıyor.

Tiflis Gürcistan ülkesi için adeta bir eğitim merkezi ve şehir tam bir öğrenci şehri. Birçok okula, üniversiteye ve dünya çapında yüksek standartlarda eğitim verilen birçok eğitim kurumuna sahip olan şehir son derece canlı, eğlenceli ve estetik görünüm açısından tatmin edici bir yapıya sahip.

International Black Sea University Hakkında Genel Bilgiler

International Black Sea University Gürcistan'ın Tiflis şehrinde yer alan kaliteli ve prestijli bir üniversite, bir eğitim kurumudur. Son derece kaliteli ve yetkin bir okul olan International Black Sea University ülkemizde genelde Uluslararası Karadeniz Üniversitesi ismi ile bilinir.

Okulun ana amacı ve misyonu barışa odaklanmış olan bir demokratik sivil toplum oluşumu organize etmek ve bu oluşumun muhafaza edilmesi konusunda yüksek miktarda katkıda bulunmaktır. International Black Sea University, ya da daha yaygın ismi ile Uluslararası Karadeniz Üniversitesi hayat boyu öğrenme ilkesine inanır ve müfredatına, eğitim sisteminin köklerine bu ilkeyi adapte etmiştir.

International Black Sea University genel anlamda İngilizce dilinde eğitim veren bir okuldur ve okulda dersler ve günlük yaşamda kullanılan dil İngilizce dilidir. Bu okulda okumak isteyen öğrenci ya da öğrenci adaylarının en azndan sağlıklı bir iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce hakimiyetine sahip olmaları son derece önemli bir durumdur. İngilizce bilmeyen öğrenciler International Black Sea University tarafından düzenlenen hazırlık dönemi programlarına katılırlar ve bu problemi etkili bir biçimde çözmüş olurlar.

Tiflis'te Öğrenci Yaşamı

Ülkemizde çok yakın bir coğrafi konumda olan Gürcistan ülkesinin büyülü şehri Tiflis International Black Sea University'nin de içlerinde yer almakta olduğu bir çok üniversiteye, okula ve eğitim kurumuna sahiptir. Tiflis şehrinde International Black Sea University'nin de dahil olduğu bir çok okul, eğitim kurumu ve üniversitenin yer alması tahmin edilebileceği üzere şehrin öğrenci nüfusunun oldukça yüksek olduğu anlamına gelir.

Gürcistan'ın Tiflis şehri için bir öğrenci şehri yakıştırması yapmak hiç de yanlış olmayacak, aksine bu yakıştırma çok isabetli ve doğru bir yakıştırma olacaktır. Tiflis şehri uzun yıllardır içerisinde bir çok üniversiteye ev sahipliği yapıyor olsa da özellikle son yıllarda yurt dışından da yapılan yatırımlar ile eğitim anlamında hiçbir zaman olmadığı kadar iyi bir seviyeye geldi. Bu durum da tahmin edilebileceği üzere International Black Sea University'nin de içerisinde yer aldığı Tiflis şehri içinde bulunan üniversitelere olan talebi oldukça artırdı.

Şehir özellikle son yıllarda global çapta çok fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmakta. Bu öğrenciler içerisinde kayda değer sayıda Türk öğrenci de olmak ile birlikte Türkiye'den Gürcistan'ın Tiflis şehrine, International Black Sea University gibi kaliteli okullara eğitim almak üzere göç eden ya da hali hazırda göç etmeyi beklemekte olan çok fazla sayıda öğrenci bulunmaktadır.

Bu öğrenciler için Tiflis şehri son derece ekonomik, eğlenceli, verimli ve genel anlamda çok iyi vakit geçirecekleri, güzel anılar ve değerli tecrübeler yaşayacakları, kendileri gibi insanlar ile tanışıp gelecekleri için bağlantı kurabilecekleri bir şehir. Üstelik şehir içerisinde çok fazla sayıda yabancı öğrenciye ev sahipliği yapması ile bu yabancı öğrencilere bir bakıma bölgeye yabancı hissetmeme ve normal hissetme, yani çabuk adapte olma şansı da tanımakta.

International Black Sea University Bölümleri

International Black Sea University Dersler

International Black Sea University, ya da ülkemizde daha yaygın kullanılan ismi ile Uluslararası Karadeniz Üniversitesi içerisinde birçok fakülte ve dolayısı ile birçok bölüm bulunduran ve bu bölümlerde son derece kapsamlı ve yetkin eğitimler verebilme kapasitesine sahip olan kaliteli bir okuldur.

International Black Sea University okulunda bulunan fakülteler ve bölümler arasında Muhasebe ve Denetim, Pazarlama, Turizm, Sanayi Yönetimi ve Teknolojileri, İngiliz Filolojisi, Amerikan Çalışmaları, Finans Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Devlet Yönetimi ve Bilişim bölümleri bulunur. International Black Sea University'de bahsi geçen bu bölümlerde Lisans seviyesinde eğitim verilmektedir.

Bu duruma karşın okulda Yüksek Lisans seviyesinde de eğitim verilmektedir ve bu seviyede eğitimi verilen bölümler Maliye bölümü, İşletme bölümü, Pazarlama, Bilgisayar Bilimi, Genel Eğitim Yönetimi, Yüksek Eğitim Yönetimi, İngiliz Filolojisi, Amerikan Çalışmaları ve son olarak Kafkasya Çalışmaları bölümleri yer alır.

International Black Sea University Ücretleri

Gürcistan'ın öğrenci şehri olan Tiflis şehrinde yer alan ve son derece kaliteli, prestijli ve iyi bir okul olan International Black Sea University, ya da Türkiye'de daha yaygın kullanılan ismi ile Uluslararası Karadeniz Üniversitesi için ödenecek olan ücretler okulun ilgili kurumu tarafından belirlenmektedir.

International Black Sea University yönetim kurulunca belirlenmekte olan bu eğitim ücretleri seneden seneye, yani eğitim dönemine göre belli bir yelpaze içerisinde değişim gösterebilmektedir. Bu ücretleri belirleyen bir takım faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerden bir kısmı öğrencinin spesifik durumu ile ilgili olabilirken daha büyük bir kısmı sektörün genel durumu ile ilgili olacaktır.

International Black Sea University okulu için, içinde bulunmakta olduğumuz dönemin kayıt ve eğitim ücret rakamları International Black Sea University resmi intenet sitesi üzerinden öğrenilebilir. International Black Sea University  kayıt ve eğitim ücretlerini her sene başvuru dönemlerinden önce resmi internet sitesi gibi kaynaklar üzerinden açıklamaktadır.

Bölümler
Bilgisayar Bilimi
İktisat
İş İdaresi
Maliye Finans
Mimarlık
Muhasebe
Pazarlama Ekonomi
Turizm

Başvuru

International Black Sea University Başvuru Tarihleri

International Black Sea University okulu için okul tarafından belirlenmiş olan başvuru tarihleri okulun resmi internet sitesi gibi kaynaklar ya da Türkiye'de yaşayan ve International Black Sea University gibi yabancı ülkelerde bulunan üniversitelerde eğitim görmek isteyen öğrencilere ve öğrenci adaylarına rehberlik hizmeti vermekte olan profesyonel firmalar aracılığı ile öğrenilebilir.

International Black Sea University için belirlenecek olan başvuru ve kayıt tarihleri seneden seneye, dönemden döneme değişim gösterebilmek ile birlikte bu okulun kayıt dönemi, başka bir çok okulun kayıt döneminin olduğu gibi genellikle Temmuz ayı sonlarında ya da Ağustos ayı başlarında olacaktır. Önümüzdeki eğitim dönemi için International Black Sea University  tarafından belirlenecek olan başvuru tarihleri bu aylara yakın dönemlerde tam tarihler olarak açıklanacaklardır.

International Black Sea University Başvuru Süreci ve Kabul

Ülkemizde halk arasında daha çok Uluslararası Karadeniz Üniversitesi olarak bilinen International Black Sea University son derece kaliteli ve prestijli bir okul olmak ile birlikte okul içerisinde lisans ve yüksek lisans seviyelerinde birçok bölümde çok yetkin düzeyde eğitimler verilmektedir.

Ülkemizin de içinde bulunduğu birçok ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan International Black Sea University başvuru ve kayıt dönemleri için öğrencilerden ve adaylardan bir takım başarı standartlarına uyumlu olmalarını bekler. Öğrencilerin akademik kariyerleri incelenmek üzere onlardan bir takım resmi belgeler istenir.

International Black Sea University'ye kayıt olmak isteyen öğrenci adaylarından talep edilen bu resmi belgeler eksiksiz bir biçimde tamamlanmalı, ve tamamlanmış halde International Black Sea University tarafından belirlenmiş olan başvuru ve kabul süreci tarihleri içerisinde okulun ilgili kurumuna teslim edilmelidir. Sonrasında öğrenci eğer gereken kriterleri karşılıyor ise okula kabul süreci başlar ve bir sonraki eğitim döneminde okulun öğrencilerinden biri olur.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM