Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi

Tanıtım

Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi

Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi, Özbekistan'da öğrencilerin, sağlık çalışanlarının ve bilim adamlarının eğitim ve öğretimiyle uğraşan ve aynı zamanda niteliklerini geliştiren bir yüksek öğrenim üniversitesidir. Üniversite Semerkant şehrinde bulunmaktadır. Son derece başarılı kadrosu ve zeki öğrencileri ile adından sıklıkla söz ettiren Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi, her sene yüzlerce öğrenciyi tıp alanında yetiştirmeye devam ediyor. Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi, 1930 yılında Cumhuriyet Hükümeti'nin kararıyla kurulan bir üniversitedir. Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi sadece Özbekistan'ın değil, tüm Orta Asya bölgesinin önde gelen tıp üniversitelerinden biri olma yolunda uzun bir yol kat etmiştir. Bu üniversitenin en büyük avantajı da only eğitim imkanları her öğrenciye eşit olarak sunmasıdır.

Samarkand Devlet Tıp Enstitüsü cumhuriyetin bağımsızlığını kazanmasından sonra özel bir gelişme yaşamıştır. 1997'de ülke "Ulusal Eğitim Programını" kabul etti ve 1998'de 1999'da Yüksek Hemşirelik Fakültesi'nin kurulmasıyla sonuçlanan sağlık reformu için devlet programını kabul etti. 2001'de bölüm açıldı ve 2005'ten beri , Tıp Pedagoji Fakültesi ve sonraki yıllarda diş hekimliği, tıbbi profilaktik, tıbbi biyoloji, eczacılık fakülteleri ve 2020'den beri öğrenciler yeni "Geleneksel Tıp" yönünde eğitim görmektedir.

Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi Genel Bilgiler

Salgının eğitim ve öğretim üzerinde de büyük etkisi oldu. Üniversitemiz, cumhuriyetin tüm eğitim kurumları gibi pandeminin ilk günlerinden itibaren uzaktan eğitime geçmiştir. 2013 yılından bu yana kendi elektronik öğrenme platformu oluşturularak başarıyla işletilmiş ve Nisan ayından eğitim öğretim yılının sonuna kadar olan tüm öğrenme süreci bu platformda gerçekleştirilmiştir.

Üniversitemizin kendine has özellikleri ve personel potansiyelinin ana omurgasını sağlık sistemi çalışanları oluşturması nedeniyle, karantinanın en başından itibaren tüm çalışmalarını hızla yeniden yapılandırabilmeleri doğaldır. Uzaktan eğitimin gereksinimlerini karşılar. 2020-2021 akademik yılının başlangıcından bu yana, Enstitünün dersleri çevrimiçi yürütmek için tamamen yeni bir elektronik platformu oluşturuldu, tüm ana eğitim materyalleri elektronik formata çevrildi ve özel olarak oluşturulmuş sanal kaynak tabanlarına yerleştirildi. öğretmenler ve öğrenciler erişebilir. Semerkant Devlet Tıp Üniversitesi, Orta Asya'daki ilk tıp üniversitesidir. Üniversitenin temel amacı, dünya standartlarının gerekliliklerini karşılayan yüksek nitelikli sağlık personeli yetiştirmektir. Üniversitenin tarihi 1930 yılına dayanmaktadır. Yıllar boyunca, Üniversite tıp biliminin gelişimine yalnızca yerel düzeyde değil, aynı zamanda dünya düzeyinde de paha biçilmez bir katkıda bulunmuştur. Üniversite, 2013 yılından bu yana, AKTS gerekliliklerini temel alan ve karşılayan kredili modül eğitim sistemini uygulamaktadır, bu da aktif olarak yabancı öğrenci çekmeyi mümkün kılmaktadır. Üstelik burada alabileceğiniz only eğitim imkanıyla eğitime kesintisiz devam etmeniz mümkündür.

Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi Kayıt ve Başvuru Tarihleri

Üniversite çok zengin malzeme ve teknik altyapıya sahiptir. Öğrenciler için yüksek kaliteli tıp eğitimi, konaklama ve boş zaman etkinlikleri elde etmek için gerekli tüm koşullar vardır. Üniversitenin istikrarı ve prestiji, en iyi kaliteli öğretim gelenekleri temelinde oluşturulan sağlık profesyonellerinin eğitiminde yüksek öğretim kurumları-liderleri grubundaki istikrarlı bir konum olan kalkınma stratejisi tarafından belirlenir.
Bu okulların en önemli özelliği de bilindiği üzere only eğitim fırsatlarıdır. Online kaydolarak evinizden veya iş yerinizden katılarak mezun oluyorsunuz ve bu sayede mavi diploma alıyorsunuz. En avantajlı okullar arasında yer alan Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi kayıt ve başvuru tarihleri genellikle internet sitelerinde yayınlanmakla beraber ağustos aylarından itibaren başlamaktadır. Samarkand şehrinde yer alan üniversitede okumak için kayıt ve başvuru tarihlerini kaçırmamak gereklidir. Yurt dışında okumak için en çok Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi tercih edilir. Üniversitenin ultrason tanı cihazları, EKG, Ekokardiyografi, Ekoensefalografi, Endoskopi, gama tarayıcılar, lazer terapi ekipmanı, ameliyat mikroskobu, video-endoskopik dahil olmak üzere modern tıbbi ekipman aracılığıyla kavramları iyice anlamalarını sağlayan pratik eğitime odaklanan çalışma programları vardır. Bu sayede öğrenciler uygulamalı tıp eğitimi alarak daha da başarılı bir süreç geçirebilirler. Ayrıca pek çok ders only eğitim imkanıyla öğrencilere sunulmaktadır.

Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi Bölümleri

Samarkand ’da Öğrenci Olmak

Samarkant’ta tüm öğrenciler gelecekleri için çok çalışmanın ne kadar önemli olduğunu bilirler. Bu yüzden zamanlarının çoğunu öğrenmek ve daha fazla nitelik kazanmak için harcarlar. Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi öğrencileri sosyal hayatı ve öğrenci olmanın keyfini doyasıya çıkarabilirler. Samarkant’taki yerel halkın çoğu, şehirde barınma ve konaklama konusunda yardımcı olabilmektedir. Üniversiteye giden öğrenciler bile gerçek Özbek ailelerinde yaşayabilirler. Çünkü yerel halk diğer kültürler hakkında bilgi edinmekle ilgileniyor ve ülkeniz, diliniz vb. hakkında daha fazla şey öğrenmek istemektedirler. Burada öğrenci olmanın ve yaşamanın oldukça kolay ve keyifli olduğu söylenebilir.

Samarkant, uzun zamandır bölge genelinde ticaret için merkezi bir nokta olmuştur ve MÖ 329'da İskender tarafından fethedilmesinden birkaç yüzyıl önce, bir kalesi ve güçlü surlarıyla zanaat üretimiyle tanınan önemli bir şehirdi. Kuzey Pakistan'daki kayaların üzerindeki Soğdca yazıtlar, onların güneyden Hindistan'a giden yollardaki faaliyetlerine tanıklık ediyor. Şehir, Semerkant'ı yakın zamanda satın aldıkları Buhara hanlığına dahil eden Muhammed Şeybânî Han tarafından yönetilen bir Özbek kabilesi olan 1500 yılında Şeybaniler tarafından fethedildi. Özellikle 1619-1636 yılları arasında inşa edilen Sher-Dor Medresesi ve 1646-1660 yılları arasında inşa edilen Tilya-Kori Medresesi olmak üzere birçok önemli yapı bu döneme aittir. 18. yüzyılın sonlarında, ancak 1888'de demiryolunun devreye girmesiyle yeniden canlandı, bu da şehrin doğu ve batı yollarının kavşağında bir ticaret merkezi olarak eski rolünü yeniden kazanmasına izin verdi. Bugün bile ipek dokuma ve tekstil üretimi ve ticareti şehrin en önemli endüstrilerinden biri olmaya devam ediyor.

Bölümler
Diş Hekimliği
Diş Hekimliği
Eczacılık
Eczacılık
Tıp
Tıp

Başvuru

Samarkand Devlet Tıp Üniversitesi Başvuru Süreci

Bu üniversite, ülkedeki en eski ve en üst düzey tıp üniversitelerinden biridir. 1930'dan beri faaliyettedir ve o zamandan beri tıp bilimi ve araştırma alanında küresel düzeyde paha biçilmez katkılarda bulunmuştur. Üniversite, birinci sınıf öğretim üyeleri, mükemmel altyapı, modüler ve elektronik eğitim materyalleri ve uluslararası öğrenci değişim programlarından oluşmaktadır. Bu tıp üniversitesinin öğrenci yetiştirmek için 500'den fazla yataklı kendi hastanesi vardır ve ayrıca Özbekistan'daki diğer süper uzmanlık hastanelerinde staj imkânı sunar. Üniversite ayrıca AKTS gerekliliklerini karşılamak ve yabancı öğrencileri çekmek için kredili modüllü bir eğitim sistemi uygulamıştır. Eğitim dili tamamen İngilizce ‘dir ve Üniversite, uluslararası öğrenciler için kaliteli yemek ile ayrı pansiyon olanakları sunmaktadır. Başvuru sürecinde diploma çıktısı, lise mezuniyet belgesi ve pasaport evrakları gereklidir.

Samarkant Devlet Tıp Üniversitesi'nin çalışma programları pratik eğitimi vurgulamaktadır. Öğrencilerin kavramları kapsamlı bir şekilde anlamalarına yardımcı olur. Kampüsün birinci sınıf tesisleri var. Ayrıca kurumun 200.000'den fazla yayına sahip bir bilimsel yöntem kütüphanesi bulunmaktadır. Bu kurumun ABD, Almanya, İspanya ve Hollanda başta olmak üzere çeşitli ülkelerden birçok uluslararası kuruluşla ortaklıkları ve iş birlikleri bulunmaktadır. Diğer ülkeler Ukrayna, Rusya, Japonya, Güney Kore, Kırgızistan ve Kazakistan'dır. Üniversitede, yurtdışındaki diğer araştırma merkezlerine ve üniversitelere deneyimlerini paylaşmak için gitmiş ve bilimsel çalışma kurslarına gitmiş öğretim üyeleri bulunmaktadır. Bu üniversitede kendi bölümlerinde usta olan hocalar ve profesörler görev almaktadır.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM