Tanıtım

Caucasus University

Ülkemizde lise eğitimini başarı ile tamamlamış olan genç bireylerin önemli bir kısmı üniversite eğitimi için yurt dışına çıkma hayalleri kuruyor. Bu hayaller genelde Almanya, İngiltere, Fransa ya da İtalya gibi Avrupa ülkeleri ya da Amerika Birleşik Devletleri ülkesini içerse de üniversite eğitimi için gidilebilecek başka güzel ülkeler de vardır. Bu ülkelerden ve ülkemizden en çok öğrenci alan ülkelerden biri olan Gürcistan da üniversite döneminde hem eğitim almak hem de öğrenci yaşamını geçirmek için son derece uygun bir yer.

Gürcistan hem ülkemizde yakın olması hem de Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri'ne göre daha az maliyetli olması ile ülkemiz üniversite dönemi öğrencileri tarafından sıkça tercih edilen ülkelerden biridir. Ülkenin önde genel üniversitelerinden olan Caucasus University, yani Türkçe ismi ile Kafkas Üniversitesi içerisinde bulunan bir çok bölüm ve imkan ile son derece kaliteli ve donanımlı bir üniversite.

Caucasus University, ya da ülkemizde daha sık kullanılan ismi ile Kafkas Üniversitesi son derece donanımlı ve yüksek kalibre bir okul. İçerisinde bir çok yabancı öğrenci bulunan bu üniversite, yabancı öğrenciler için havaalanı karşılama, yerleştirme ve konaklama gibi hizmetleri de vermekte. Böylece ülke değiştiren öğrenciler için adaptasyon süreci kolaylaşıyor ve hem okula, hem kültüre, hem de genel anlamda ülkeye alışmaları çok daha rahat bir şekilde gerçekleşmiş oluyor. Öğrenciler dilerler ise okul ya da kurum tarafından sağlanmış olan bir yurda, dilerler ise bir eve yerleşiyorlar. Gürcistan'da bir kaç öğrencinin maddi güçlerini birleştirerek kendilerine bir ev tutmaları son derece yaygın bir durum.

Caucasus University Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemizde daha çok Kafkas Üniversitesi olarak bilinen Caucasus University Gürcistan'da bulunan donanımlı ve kaliteli bir eğitim kurumu olarak bilinir. Orijinal ismi, yani uluslararası ismi Caucasus University olan Kafkas Üniversitesi Gürcistan ülkesinin Tiflis şehrinde bulunuyor.

2004 yılında kurulan ve kapılarını öğrencilere aşmış olan Caucasus University Gürcistan'ın geçiş döneminde kurulan üniversitelerden biri. Bu üniversite aslen 1998 yılında Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri ve Georgia State University tarafından kurulmuş olan Kafkas İşletme Okulu kurumunun temelleri üzerine inşa edildi. Yani bir bakıma okulun kuruluş yılının 1998 yılına dayandığı da söylenebilir.

Yaklaşık 20 yıldır eğitim sektöründe hizmet veren özel bir üniversite olan Caucasus University Gürcistan'ın en önde gelen üniversitelerinden biri olmak ile birlikte global çapta değerlendirildiğinde de son derece yeterli bir seviyededir ve bu nedenle okul yurt dışından eğitim için gelmiş olan bir çok yabancı öğrenciye de ev sahipliği yapar.

Caucasus University, ya da ülkemizde daha sık kullanılmakta olan ismi ile Kafkas Üniversitesi' nin resmi internet adresine https://www.cu.edu.ge/en linki üzerinden kolaylık ile ulaşılabilir. Bu internet sitesinde okul hakkında genel bilgiler, okula kayıt olabilmek için gerekli durumlar, öğrencilerin kolaylıkla kontrol edebilecekleri bir akademik takvim, ders içerikleri, duyurular ve benzeri konularda içerikler bulunur. Öğrenciler sene boyunca sınav takvimlerini, ders programlarını ve kendilerini ilgilendirmekte olan duyuruları bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla takip edebilirler.

Gürcistan'da Öğrenci Yaşamı

Gürcistan Türkiye'nin komşu ülkelerinden biri olmak ile birlikte ülkemizden eğitim anlamında ciddi oranda bir göç alır. Türkiye'den Gürcistan'a üniversite eğitimi için gitmiş olan bir çok Türk genci bulunur. Ülke, özellikle son dönemlerde eğitim kalitesinin kayda değer oranda artması ile sadece Türkiye'den değil tüm dünyanın hemen her ülkesinden öğrencileri içerisinde bulundurur. Ülkenin en çok dışarıdan öğrenci alan okul ve eğitim kurumlarından biri ise Caucasus University, yani Kafkas Üniversitesi'dir.

Kafkas Üniversitesi Gürcistan'ın Tiflis şehrinde yer alan bir üniversitedir. Tiflis şehri Gürcistan'ın en gelişmiş, en büyük ve en eğlenceli yaşama sahip olan şehirlerinden biri olmak ile birlikte öğrenciler için son derece uygun ve son derece onlara göre bir şehirdir. Ülkede genelde Gürcüce, Rusça ya da İngilizce konuşulur.

Gürcistan son derece konforlu, güzel ve aynı zamanda huzurlu bir ülkedir. Ülke bu yapısı ile hem yurtdışından eğitim için gelen hem de kendi içerisinde yaşamakta olan yerli gençler için çok güzel anılara, benzersiz dostluklara ve eşsiz hayat tecrübelerine ev sahipliği yapar.

Tüm bunlara ek olarak Gürcistan'da üniversite okumak ülkemiz gençleri için Avrupa ülkelerinde ya da Amerika Birleşik Devletleri'nde üniversite okumaya göre çok daha az maliyetli ve daha rahat bir süreç olacaktır.

Caucasus University Bölümleri

Caucasus University Dersler

2004 yılında Kafkas İşletme Okulu kurumunun temelleri üzerine kurulmuş olan ve ülkemizde resmi olarak Kafkas Üniversitesi olarak bilinen Caucasus University Gürcistan'ın Tiflis şehrinde yer alan özel bir okul. Daha çok işletme fakültesi dersleri odaklı bir eğitim veren Caucasus University bu eğitimleri genelde İngilizce dilinde vermekte. Yani okulda verilen derslere verimli bir şekilde katılım gösterebilmek için en azından iyi bir derecede İngilizce bilmek şart.

Kafkas Üniversitesi içerisinde bulunan fakülte ve bölümlerin başında işletme bölümü gelir. Okul işletme bölümüne ek olarak kaliteli bir hukuk bölümüne, uluslararası ilişkiler bölümüne ve ekonomi bölümlerine sahiptir. Bu alanlarda son derece kaliteli ve kapsamlı dersler verilir.

Caucasus University Ücretleri

Caucasus University için içinde bulunduğumuz eğitim dönemi için belirlenmiş olan dönemlik ücretler okulun web adresinde yer almaktadır. Bu eğitim ücreti Gürcistan ülkesinin ekonomisine, okulun donanım ve gerekliliklerine ve eğitim sektörünün global çaptaki yerine göre değişim gösterebilmektedir. Kafkas Üniversitesi 2022-2023 dönemi için belirlenmiş olan eğitim ücretleri okulun resmi internet sitesinde duyuru ve bilgiler bölümünde yer almaktadır.

Bölümler
Bilgisayar Mühendisliği
İktisat
İşletme Yönetimi
Psikoloji
Tıp
Uluslararası İlişkiler

Başvuru

Caucasus University Başvuru Tarihleri

Global çapta Caucasus University ismi ile bilinen Kafkas Üniversitesi kurulduğu günden bu güne yurt dışından gelen bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu öğrenciler gerekli dönemlerde okula başvuru yapmakta ve kabul edilenleri akademik sezon başladığı zaman Gürcistan'a yerleşmektedir.

Okul hem yurtdışından gelen hem de kendi yerli adayları için başvurularını belli tarihlerde açar. Bu tarihler her eğitim dönemi için farklılık göstermek ile birlikte genelde Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleşmektedir. Caucasus University okuluna başvuru yapmayı arzulayan ya da planlayan adaylar okulun resmi internet sitesi üzerinden başvuru tarihlerini takip edebilir ve belirtilen tarihlerde başvurularını gereken belgeler ile birlikte tamamlayabilirler.

Caucasus University Başvuru Süreci ve Kabul

Caucasus University hem ülkemizden hem de başka ülkelerden bir çok öğrenciye ev sahipliği yapıyor ve global anlamda dünyanın hemen her ülkesinden bu okula başvurular yapılıyor. Bu başvurular sırasında adaylardan bazı belgeler talep ediliyor. Bu belgeler adaylar tarafından eksiksiz bir biçimde temin edilebilir ve aday okulun gerektirdiği başarı standartlarına ulaşabilirse okula kabul ediliyor ve bu öğrencinin bir sonraki dönemde akademik kariyeri başlamış oluyor.

Başvuru süreci için gerekli olan belgeler ve Caucasus University için belirlenmiş olan başarı standartları okulun resmi internet sitesi üzerinde yer alıyor. Eğer gereken donanıma sahipseniz ve okulun taleplerini karşılayabiliyorsanız, okulun kapasitesi dahilinde eğer yeterli kontejyan bulunuyor ise Caucasus Univeristy sizin için akıcı ve kolay bir başvuru kabul süreci sunuyor.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM