Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi

Tanıtım

Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi

Lise eğitimini tamamlayan her öğrenci gerekli üniversite eğitimini almak için çalışmakta ve sınava girmektedir. Bu sayede istedikleri bölüme gidebilirler ve meslekleri için ilk adımı atarlar. En iyi meslek ve gelişim için üniversite okunması oldukça faydalı olacaktır. Kişiler ister yurt içi isterseler de yurt dışında okuyabilirler.

Yurtdışında okumak isteyen öğrenciler çoğunlukla Avrupa ülkelerinde okumak ve yaşamak için tercihte bulunurlar. Avrupa ülkeleri eğitim anlamında donanımlı ve nitelikli eğitim veren üniversitelere sahiptir. Öğrencilerin dil öğrenmesi ve farklı kültürler tanıması açısından büyük fayda sağlamaktadır. Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi de bu konuda Rusça eğitim veren bir üniversitedir. Burada ayrıca only ders almak son derece kolay ve verimli geçer. Özellikle teknolojinin ve internet hızının gelişmesi only eğitim seçeneklerini de arttırmıştır. Eğitim materyallerinin ve kitaplarının elektronik ortama aktarılmasıyla daha fazla öğrenciye eğitim imkânı sunulmaktadır.

Günümüzde yüz yüze derslerin yanı sıra online eğitimler de son derece artış göstermektedir. Bu hususta birçok üniversite öğrencilerine imkân tanır. Kazan Ulusal teknoloji üniversitesi de bu üniversitelerden birisidir. Özellikle nitelikli eğitmenlerden ders almak, kişiyi geliştiren kulüplere katılmak da mesleki anlamda yeterliliği arttıracaktır. Rusça eğitim için de her yıl yüzlerce öğrenci Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesini tercih etmektedir.

Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi Hakkında

Eğitimin en değerli adreslerinden birisi olan ve birçok bölüme ev sahipliği yapan Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi, Avrupa'da en çok tercih edilen eğitim hanelerden birisi olmaktadır. Burada öğrenciler istedikleri bölümü seçerek eğitim hayatlarına başlarlar. Özellikle Rusça dil eğitimi en iyi olan üniversiteler arasında yerini almaktadır. Kendisini dil konusunda yetkin bir hale getirmek isteyen öğrenciler, burada hem yüz yüze hem de online Rusça okuyabilmektedir. Rusya'nın Tataristan Kazan bölgesinde bulunan bu üniversitede, 27 adet araştırma enstitüsü bulunur. Hem lisans hem de yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Mühendislik alanlarının çoğu burada bulunmaktadır. Örneğin yazılım mühendisliği, çevre mühendisliği gibi. Burada Rusça eğitim verilmektedir.

Bu üniversitede 70’ten fazla farklı bölüm bulunur. Buranın en büyük avantajı farklı bilimsel içerikleri araştıran ve Kazan Şehri’nin en kapsamlı teknoloji üniversitesidir. Bilime kattığı değerlerle adından da sıklıkla söz ettiren üniversiteye her sene yüzlerce öğrenci gelir.

 

Kazan Şehri ve Öğrenci Yaşamı

Kazan Şehri, Tataristan Ülkesi ’nin başkentidir ve yaklaşık 1,5 milyona yakın bir nüfusa sahiptir. Oldukça modern ve gelişmiş bir şehir olan Kazan, üniversite okumak için gelen öğrencilere ve çalışan kişilere ev sahipliği yapan bir şehirdir. 7 adet belediyede sahiptir. Burada hem Tatarca hem de Rusça dilleri konuşulmaktadır. Yaz aylarında hava sıcaklığı fazla yükselmez, nemi düşük ve soğuk bir şehirdir. Burada hem Rus halkı hem de Tatar halkı beraber barış içerisinde yaşamaktadır.

Buradaki halkın büyük bir kısmı Müslüman dinine mensuptur. Avrupa’dan ve Asya’dan her sene yüzlerce öğrenci buraya okumak ve Rusça öğrenmek için gelmektedir. Buradaki ulaşım oldukça fazla çeşide sahiptir ve öğrenciler için uygun fiyatlıdır. Bu nedenle öğrenciler burada okurken diledikleri gibi gezme fırsatını da yakalarlar. Öğrencilere ve bilime bir hayli önem verdikleri söylenebilir. Şehirde farklı kademelerde okullar bulunmasının yanı sıra hem devlet hem de özel üniversite kuruluşları da vardır. Bu da öğrencilerin burayı tercih etme sebeplerinden birisidir. Hem yüz yüze eğitim imkânı hem de buraya gelemese de online eğitim alabilme fırsatı doğurmaktadır. Only eğitim oldukça popülerleşmiştir.

Kazan şehri insanları turistlere ve yabancı uyruklu öğrencilere eşit davranan misafirperver bir halktan oluşur. Buraya yaşamaya ve okumaya gelen öğrenciler mutlu olurlar ve rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilirler. Süyümbike kulesi ile Kulşerif camii görülecek yerler arasında bahsedilebilir. Burada okumak oldukça keyiflidir. Sizler de gerekli şartları sağlayarak Kazan Şehri’ne okumak ve yaşamak için gelebilirsiniz.

Kazan ‘da Konaklama

Kazan şehrine okumak için gelen lise bitirmiş her öğrenci burada nasıl konaklayacağını araştırmaktadır. Öğrencilere özel üniversitelerin bünyesinde barınma imkanları tanınmaktadır. Öğrenci pansiyonları ve yurtları oldukça uygun fiyatlıdır ve öğrenciler buralarda gönül rahatlığı ile kalırlar. Burada okuyan ve diplomasını alan öğrenciler burada da kalabilecekleri gibi istedikleri bir ülkeye de giderek çalışma hayatlarına başlayabilirler.

Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi, bazı bölümlerinde only eğitim yoluyla öğrencilere bilgi aktarımı sağlar. Bu da burada konaklamaya gerek kalmadan eğitim alma yoludur. Diğer öğrenciler de burada ev tutarak veya yurtlarda da kalarak konaklama seçeneklerini kullanabilirler. Sizler de burada hem Rusça dilinizi pekiştirmek hem de iyi bir meslek sahibi olmak için uygun fiyatlı konaklama ve eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Burada yaşamak oldukça keyifli olacaktır. Ayrıca Tatar halkının ve Rus halkının kültürlerini de öğrenerek ufkunuzu genişletebilirsiniz. ​​​​​​​

Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi Bölümleri

Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi Hazırlık Eğitimi

Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi’nde eğitim almak ve mesleki gelişimi tamamlamak için Rusça dilini bilmek gereklidir. Bu nedenle üniversite başvurusu kabul edilen öğrencilerin hazırlık eğitiminden geçerek en az B1 seviyesinde Rusça bilmeleri sağlanmaktadır. Yaklaşık olarak 800 saate yakın bir dil eğitimi verilmektedir.

Kişilerin yurt dışında okul okuması hem mesleki hem de dil anlamında oldukça faydalıdır. Her öğrenci daha iyi eğitim almak ve mesleklerini en iyi şekilde gerçekleştirmek istemektedir. Bu nedenle Avrupa ülkeleri sıklıkla tercih ediliyor. Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi’nde eğitim alarak hem Rusça dilinizi geliştirebilir hem de iyi bir mesleki eğitim almış olursunuz. Only eğitim seçeneği ile sizlere büyük bir kolaylık da sağlayan üniversite, mesleki bilgi ve becerilerinizin gelişimi için tüm eğitim materyallerini kullanmaktadır. Bu sayede yüz yüze veya uzaktan eğitim fark etmeksizin kişiler gönül rahatlığı ile eğitim alabilirler. Ayrıca hazırlık eğitimi hem öğrencilerin üniversiteye alışmasını sağlar hem de Rusça dilinin seviyesini ilerletir. Üniversite eğitiminin anlamlı olması için öğrencilerin Rusça B1 seviyesinde hazırlık eğitimi almaları ve burayı başarı ile geçmeleri şartı bulunmaktadır.

Bölümler

Başvuru

Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi Başvuru Tarihleri ve Kabul Şartları

Üniversitelerin ilgili bölümlerine girebilmek için gerekli puanların ve şartların sağlanması gereklidir. Bu hususta internet sitelerinde oldukça fazla bilgi yer almaktadır. Genellikle eğitim ve öğretim dönemi başlamadan önce gerekli evrakların muhakkak doldurulması ve hazırlanması gerekmektedir. Üniversiteye başvuru formu da internet sitesinde yer almaktadır. Başvurular Nisan ayında açılarak Eylül ayına kadar devam etmektedir. Buraya başvuran kişilerde İngilizce veya Rusça dil bilme şartı aranmamaktadır.

Eğitime başlayan öğrencilere belirli bir süre zarfınca Rusça eğitimi verilmektedir. Bu sayede temel Rusça dil seviyesine sahip olan kişiler rahatlıkla bu üniversite bölümlerini okuyarak bitirebilirler. Pasaport belgesi, biyometrik fotoğraf, kişinin sağlığına dair bir rapor, transkript, kayıt sözleşmesi ve diplomanın aslı kayıt esnasında istenmektedir. Sizler de kaliteli ve nitelikli bir bölüme başvurmak ve anadilinize Rusça dilini de eklemek isterseniz Kazan Ulusal Teknoloji Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Bu üniversitede ilgili lisans bölümünüze göre master programına da başvurmanız mümkündür. Ayrıca bu üniversitede bulunan only eğitim seçeneği ile uzaktan bağlantı kurarak derslere katılmak da mümkündür.

Üniversiteden Görseller
Haberler için abone olun
BİLGİ FORMU
BİZ SİZİ ARAYALIM